60 tysięcy dla ratowników wodnych

23.05.2015   Autor: Redakcja

60 tysięcy złotych – taka kwota zostanie przeznaczona na zabezpieczenie trzech plaż w okolicach Trzcianki. Miasto na ten cel przekaże więcej pieniędzy niż ostatnio. Do tej pory ratownicy wodni otrzymywali 50 tysięcy złotych.

Plaża przy jeziorze Logo i dwa punkty przy jeziorze Sarcz, prawdopodobnie i w tym roku będą chronione przez ratowników z drużyny WOPR "Anioły" z Trzcianki. - Chcielibyśmy także oprócz tego, ze ratownikom będziemy płacić – część środków przeznaczyć na uzupełnienie sprzętu, doposażenie ratownictwa, w taki sposób, aby co roku sukcesywnie nasi ratownicy wodni mieli pełne wyposażenie. Ważna jest ich pełna gotowość do ratowania i niesienia pomocy osobom, które w okresie letnim mogą ulec wypadkowi czy też utonąć. – mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Drużyna WOPR „Anioły” z Trzcianki każdego roku startuje do konkursu o dofinansowanie na zabezpieczanie tych dwóch plaż, najchętniej wybieranych przez amatorów kąpieli. Od kilku lat drużyna „Aniołów” składa do Urzędu Miejskiego najkorzystniejszą ofertę wraz z kompletem dokumentów. Dzięki ich zaangażowaniu plaże przy jeziorach Sarcz i Logo są bezpieczne. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nie może jednak dysponować w dowolny sposób pozyskanymi środkami. Pieniądze muszą być wykorzystane na wcześniej zaplanowane zadania.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group