Dziś debata o przyszłości Piły i powiatu pilskiego

14.05.2015   Autor: Artur Maras
---

Samorządowcy spotkają się dziś w hotelu Gromada, aby porozmawiać na temat dalszych losów powiatu, a wszystko za sprawą kolejnego salonu gospodarczego pt. "Co dalej z powiatem pilskim?"

Gdy kilka tygodni temu na jaw wyszły plany oddzielenia się Piły z struktur obecnego powiatu górę wzięły emocje, zarówno po stronie Urzędu Miasta, jak i Starostwa. Teraz przyszedł czas na merytoryczną dyskusję.

Informacja o projekcie nowelizacji ustawy, na mocy której Piła uzyskałaby status miasta na prawach powiatu spadła na pozostałe gminy jak grom z jasnego nieba. Zdziwienie i niedowierzanie to najlepsze określenie. O pomyśle 14 senatorów, w tym m.in. Mieczysława Augustyna z PO nie wiedzieli zarówno przedstawiciele starostwa, jak i gmin wchodzących w skład Powiatu. Dalszy rozwój tej sytuacji budzi wielkie emocje, dlatego też TV Asta postanowiła po raz kolejny zorganizować  Salon gospodarczy, który będzie okazją do dyskusji na ten temat.

- Sprawa stała się orężem w wojnie między Urzędem Miasta  Piły, a Starostwem Powiatowym Pile. Obie strony używają coraz cięższych argumentów, wytaczają coraz cięższe działa, a gdzieś w tym wszystkim zabrakło miejsca na merytoryczną. Dlatego chcemy stworzyć forum do takiej rozmowy - mówi Jakub Ćwirlej, dyrektor programowy TV Asta..

Podczas Salonu dominować ma meteorytyka. Dlatego wśród zaproszonych gości będą nie tylko przedstawiciele Starostwa i Urzędu Miasta, ale także przedstawiciele miast i gmin, które razem z Piłą chcą stać się miastem na prawach powiatu.

- Zaprosiliśmy nie tylko naszych samorządowców, ale też  tych z Wałbrzycha, którzy są zadowoleni z podziału oraz innych, którzy mają wątpliwości - mówi Agnieszka Kledzik, dziennikarka TV Asta.

Salon ma być szansą na przeniesienie ważnych spraw na antenę TV Asta. Za jej pośrednictwem widzowie będą mogli poznać stanowiska dwóch skonfliktowanych stron.

Całą sprawa żywo interesuje mieszkańców powiatu pilskiego. TV Asta wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom będzie transmitować całe spotkanie.

- Salon odbędzie się w czwartek o godz. 18.00. Transmisja oczywiście na naszej antenie oraz poprzez stronę internetową. W związku z tym cały blok premierowy z godz. 18.00 przesuwamy na godz. 21.00, a Widzowie, którzy nie będą mogli obejrzeć Salonu na żywo, będą mogli powtórkę w piątek, o godz. o godz. 15.00 - mówi Patrycja Jankowska z TV Asta.

Czy Piła stanie się miastem na prawach powiatu? Jakie są zalety oraz wady takiej decyzji. Czy powiat pilski będzie przez to w gorszej sytuacji oraz na ile są to realne plany? Odpowiedzi na te pytania otrzymacie państwo już w najbliższy czwartek o godz. 18.00 na antenie TV Asta.

Przeczytaj więcej o: pila, powiat, autobus energetyczny, bąkowo,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group