Jaka przyszłość czeka MZK w Pile?

10.05.2015   Autor: Artur Maras
---

Tadeusz Majewski, nowy prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Pile przedstawił swoją wizję kierowania miejską spółką. Hasłem przewodnim ma być nowoczesność.

Zakład czeka wiele zmian jednak, jak zapewnia prezes, dotychczasowi pracownicy mogą być spokojni o swoje miejsca pracy. - Nie przewiduję dużych zmian kadrowych. Mam zamiar wydzielić dodatkowy dział w oparciu o pracowników którzy są, ewentualnie pozyskać nowych pracowników, ale nie będą to drastyczne zmiany- mówi Tadeusz Majewski, prezes MZK w Pile.

Aby komunikacja miejska systematycznie się rozwijała, mieszkańcy muszą być zachęcani do korzystania z tego środka transportu. Wcześniej działo się tak chociażby poprzez zamrażanie cen biletów. Te nie wzrosły drastycznie przez kilka poprzednich lat i tak ma nadal pozostać.

Nowe cele wyznaczone przez prezesa spółki dotyczą poprawy jakości obsługi klienta i ułatwienia mu kontaktu z zakładem. Tutaj na uwagę zasługują plany umożliwienia kupna biletów przez internet. Flagowym przedsięwzięciem ma być znaczna wymiana taboru. Nowoczesne pojazdy mają być używane przez ok. 10 lat a potem odsprzedawane. W miarę możliwości będzie również rozwijana działalność dodatkowa zakładu, taka jak serwis dla pojazdów spoza spółki.

Pieniądze potrzebne na planowane zmiany pokryć mają oprócz Miasta środki z funduszy unijnych.

Przeczytaj więcej o: tomek, pies czeka na dom,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group