Polonia rozpoczyna rundę od porażki

04.04.2015   Autor: Magdalena Lach
---

W tym roku dosyć późno, bo w pierwszy weekend kwietnia TP Polonia Piła rozpoczęła rundę wiosenną Pilskiej Klasy Okręgowej. Zawodnicy Piotra Sochackiego w pierwszej kolejce podejmowali na własnym boisku zespół Łobzonka Wyrzysk. Pilanie przegrali mecz 0:3.

Mecz rozpoczął się wyrównanie, jednak posiadanie piłki było zdecydowanie większe po stronie polonistów. Zawodnicy Piotra Sochackiego częściej przedzierali się w pole karne swoich przeciwników. Łobzonka od początku meczu nastawiła się na grę z kontry i skrupulatnie realizowała swoje założenia. Już w pierwszej połowie skuteczną akcją popisali się przyjezdni, co dało im prowadzenie 1:0.

W drugich 45 minutach gry Polonia praktycznie nie oddawał piłki swoim rywalom. Zespół z Wyrzyska dwa razy „urwał“ się pilskim obrońcom i po tych właśnie akcjach piłka ponownie wpadła do siatki. W pierwszej akcji niefortunną interwencję zaliczył piłkarz Polonii, który po dobrej obronie swojego bramkarza wbił piłkę kolanem do swojej bramki. Przy drugim golu żaden polonista nie zawinił, a golkiper pilskiego zespołu odprowadził wzrokiem wpadającą do siatki piłkę.

Mecz zakończył się zwycięstwem Łobzonki Wyrzysk 3:0. W następnej kolejce pilanie zmierzą się na wyjeździe z zespołem Pogoń Łobżenica. Mecz rozegrany zostanie 11 lub 12 kwietnia na wyjeździe.

Przeczytaj więcej o: sport, pilka nozna, tp polonia piła, Ludowa, Roosevelta,