Basket bliżej utrzymania

14.02.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Koszykarze KS Basket Piła rozegrali pierwszy pojedynek fazy Play-out. Pilanie bez większych problemów pokonali na własnym parkiecie zespół KUKS Dubois Koszalin.

Pierwsza kwarta meczu o utrzymanie się w II lidze zakończyła się zwycięstwem koszykarzy Grzegorza Chodkiewicza 15:11. Drugie dziesięć minut było już bardziej wyrównane co potwierdza rezultat tej kwarty 22:22.

Druga część meczu to juz zdecydowane prowadzenie pilan, którzy w trzeciej kwarcie pokonali przeciwników z Koszalina w stosunku 27:8. Czwarta i ostatnia odsłona meczu rozpoczynającego walkę pięciu ostatnich zespołów o utrzymanie w lidze zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 15:14, i cały mecz 79:55.

Basket Piła zwycięstwem nad zespołem z Koszalina mocno przybliżył się do pozostania na zapleczu pierwszej ligi. O utrzymanie w rozgrywkach drużyny rozgrywają mecze systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup, w których rywalizowały w rundzie zasadniczej.

Do klasyfikacji zalicza się wszystkie mecze z rundy zasadniczej. Drużyny, które zajmą miejsce 11. (Grupa C i D) oraz 10. (Grupa A) tracą prawo gry w 2 Lidze Mężczyzn. W Grupie B w trakcie rozgrywek wycofało się PWiK Piaseczno, dlatego żadna z drużyn nie spada z ligi.

Przeczytaj więcej o: sport, koszykowka, basket piła, blokady, cos,