Zostawiają i łączą

13.02.2015   Autor: Redakcja
---

Zespół Szkół Miejskich w Wałczu zostaje, a II LO zmienia lokalizację i przenosi się do popularnego „Rolnika”. Takie decyzje podjęli radni miejscy i powiatowi na nadzwyczajnych sesjach w Wałczu. Choć zamieszanie związane z reformą edukacji zbliża się ku końcowi to i tak mnożą się kolejne wątpliwości.

Blisko dwie godziny trwała zacięta polemika dotycząca likwidacji Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Wałczu poprzez wygaszenie. Wynik – 13 radnych przeciw, 4 za, dwóch wstrzymuje się od głosu. W konsekwencji zarówno Gimnazjum nr 3 jak i Gimnazjum dla Dorosłych zostaje. W efekcie szkoła może zostać wygaszona w sposób naturalny, bo po prostu nie będzie miał naboru na rok szkolny 2015-2016.

- Boję się, bo różne informacje docierały do naszych mieszkańców. Mówiło się likwidacji i zmykaniu szkoły – mówi Robert Tobiasz, dyrektor ZSM nr 2 w Wałczu. - Mam jednak nadzieję, że dostaniemy szansę i rodzice oraz ich dzieci odwiedzą nas zapoznają się z charakterem i specyfiką naszej szkoły.

Zespół Szkół Miejskich nr 2 zostaje na kolejny rok, a to dla budżetu miasta oznacza dopłatę do subwencji w wysokości blisko miliona złotych. - W ZSM nr 2 uczy się ok 120 uczniów, a koszt utrzymania szkoły to 2 miliony. To porównanie wypada bardzo słabo – mówi Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcz.

Na nadzwyczajnej sesji spotkali się także radni Rady Powiatu w Wałczu, którzy przyjęli uchwałę dotyczącą  włączenia II LO do Zespołu Szkół nr 4 w Wałczu. Na razie była to tylko uchwała intencyjna, a to oznacza rozpoczęcie 2dwumiesięcznego okresu konsultacji. - Sesja, na której zostanie podjęta uchwała o  formalnym włączeniu, odbędzie się w kwietniu. Jeżeli radni podtrzymają swoją decyzję to będą to dla powiatu oszczędność rzędu miliona złotych – mówi Jolanta Wegner, wicestarosta wałecki.

Jeżeli wynik głosowania na kwietniowej sesji będzie podobny, to II LO zmieni lokalizację od września 2015r., a w dotychczasowym budynku być może powstanie Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii.

Przeczytaj więcej o: walcz, szkoły, oświata, autobus energetyczny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group