Budowa obwodnicy Ujścia ruszy za dwa lata?

09.02.2015   Autor: Redakcja
---

Do 2023 roku nie będziemy jeździć w północnej Wielkopolsce drogami ekspresowymi. Przebudowa dwóch krajówek: numer 10 i 11 na drogi ekspresowe została odsunięta w czasie. Samorządy nie odpuszczają i walczą o przywrócenie planów przebudowy tych strategicznych dla regionu dróg. Na pocieszenie Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wpisało na listę projektów do realizacji obwodnicę Ujścia i Piły. Jej budowa ma ruszyć za dwa lata.

Obwodnica będzie przebiegać przez Winną Górę, w stronę Byszek i Motylewa, z ominięciem tych miejscowości.

- Trwają jeszcze uzgodnienia środowiskowe, do końca marca powinny być gotowe - podkreśla Roman Wrotecki, burmistrz Ujścia.

Niestety z  Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014-2023 spadły plany przebudowy dróg krajowych na ekspresowe. Apele o ich przywrócenie do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju wysłali już radni sejmiku województwa wielkopolskiego i rady powiatu pilskiego. Teraz wszystko w rękach posłów.

- Nasi parlamentarzyści powinni się obudzić - przekonuje Franciszek Tamas, starosta pilski.

W tej sprawie z minister Marią Wasiak spotkał się też w Warszawie prezydent Piły - Piotr Głowski. Przekonywał, że nasze ekspresówki powinny się znaleźć choćby na liście rezerwowej Programu Budowy Dróg.

Na realizację programu Budowy Dróg w latach 2016-2023 Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zamierza przeznaczyć blisko 93 mld zł.

Agnieszka Kledzik, Łukasz Kędziora

Przeczytaj więcej o: s10, s11, ozpn piła, mediacja,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group