RZGW uporządkuje Gwdę

24.01.2015   Autor: Magdalena Lach

Gmina Piła od kilku lat stara się aby otoczenie rzeki Gwdy na odcinku miejskim było uporządkowane. Choć wzdłuż rzeki powstały już ciągi pieszo-rowerowe oraz przystanie turystyczne, to jednak stan samej rzeki i jej nabrzeży w dalszym ciągu jest niezadowalający. Prezydent Piły z prośbą o pomoc w tej kwestii zwrócił się do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

W ostatnim czasie wybudowano i wyremontowano część ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż rzeki. Wybudowano trzy przystanie turystyczne i uruchomiono linię tramwaju wodnego. W najbliższych latach w ramach projektu Pilska Strefa Aktywności zostaną zrealizowane m.in. kolejne przystanie i ciągi, mosty dla pieszych i rowerzystów oraz uporządkowanie starorzecza w rejonie Mostów Królewskich. Wcześniej wnioskowano także o remont nabrzeży.

Jak poinformował Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu Zarząd zlewni Noteci projekt odbudowy umocnień brzegowych na rzece w obrębie miasta Piły jest przygotowany i czeka na realizację. Odnosząc się do wykonania prac porządkujących RZGW odpowiada:

Mając na uwadze starania Gminy Piła w zakresie porządkowania i zaktywizowania otoczenia rzeki Gwdy na odcinku miejskim, mamy zamiar wyprzedzić przygotowaną inwestycję i wdrożyć do realizacji roboty związane z oczyszczeniem koryta z zalegających drzew i elementów betonowych ze zniszczonej zabudowy brzegowej.”

tekst: Dorota Strugała UM Piła

fot. źródło: UM Piła

 

Przeczytaj więcej o: prezydent, Gwda Piła, RZGW, dowcip,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group