Jak będzie wyglądał pl. Pocztowy?

14.01.2015   Autor: Redakcja
---

Mauzoleum, dworzec PKS, targowisko, a ostatnio nawet rondo Solidarności – to punkty zapalne modernizacji placu Pocztowego w Trzciance. Choć o jego rewitalizacji mówi się od lat, burmistrz ma ambitny plan, aby jeszcze w tym miesiącu podjąć decyzję, na bazie której z koncepcji ma zostać zrealizowany projekt, a koncepcje są dwie. Na razie.

*

Plac Pocztowy w Trzciance to miejsce od dawna domagające się interwencji architekta. O jego przebudowaniu mówi się od lat. Teraz jednak pojawiła się nadzieja na zakończenie tego procesu. Powstały bowiem dwie koncepcje zagospodarowania i jeszcze do końca tego miesiąca ma zapaść decyzja.

- Opracowując koncepcję zakładającą likwidację ronda, pracownia projektowa bardzo ją chwaliła ze względu na uzyskanie tzw. osi widokowej. Ta koncepcja jest jednak mało prawdopodobna do zrealizowania, bo rondo przy kościele łączy drogi wojewódzkie, dlatego likwidacja tego ronda jest po prostu nierealna – mówi Witold Putyrski z Urzędu Miasta i Gminy w Trzciance.

Koncepcje, choć oparte na wspólnych założeniach, są od siebie bardzo różne. Wersja A zakłada likwidację ronda Solidarności, wersja B natomiast demontaż mauzoleum. Z placu zniknie także budynek dworca PKS.

- Moim zdaniem koncepcja B jest korzystniejsza ponieważ jest tańszym projektem, do zrealizowania w krótszym czasie, pozostawia rondo, którego koncepcja A nie uwzględnia,  a jego likwidację uważam za zły pomysł. Koncepcja A również nie przewiduje mauzoleum w obecnym miejscu. Elementem, który wzbudza emocje jest też duży budynek w centralnym miejscu placu Pocztowego. Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł, gdyż powinien być on mniejszy i spełniać funkcje gastronomiczną, z uwzględnieniem przystanku autobusowego – mówi Robert Szukajło, radny Rady Miejskiej w Trzciance.

Wiele wskazuje na to, że zaproponowana przez projektanta opcja A,  ze względu na likwidację ronda łączącego drogi wojewódzkie nie wchodzi w grę. Nie oznacza to jednak automatycznej zgody na propozycję B. Być może powstanie wersja trzecia czerpiąca z dwóch poprzednich.

Okazja do dyskusji na ten temat już 22 stycznia o godzinie 16.00 podczas spotkania otwartego, organizowanego przez burmistrza w sali sesyjnej Urzędu Miasta Trzcianki.

Przeczytaj więcej o: trzcianka, przebudowa, pks, plac pocztowy, 50 lat,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group