Zaśpiewali dla chorych...

---

Święta to ten wyjątkowy czas, kiedy nasze serca jeszcze szerzej otwierają się na potrzebujących.

Z myślą o tych najpoważniej chorych powstaje w Pile hospicjum stacjonarne, na rzecz którego odbył się w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca w Pile charytatywny koncert kolęd. Wystąpiły dwa chóry - "Gromada" ze Starej Wiśniewki oraz pilski chór "Halka". - U nas nikogo nie trzeba namawiać do udziału w tych koncertach, mało tego, członkowie chóru sami pytają o to, kiedy będziemy śpiewać na rzecz hospicjum - mówi Przemysław Wojnarowski, dyrygent chóru "Halka".

Kolędowy repertuar to to, co nas jednoczy, bo przecież bez względu na czasy, w jakich dorastaliśmy, kolędy znamy wszyscy. Te, zaprezentowane podczas koncertu do nich należą. - Nie brakuje kolęd wszystkim dobrze znanych i lubianych, ale druga część koncertu to kolędy w zupełnie nowych, oryginalnych aranżacjach - mówi P. Wojnarowski.

Koncert to w życiu Towarzystwa Pomocy Chorym sprawdzony sposób nie tylko na pozyskiwanie środków na rzecz budowy hospicjum, ale także, a może przede wszystkim sposób na wyjście do ludzi. - Pilanie są tacy hojni i to przez cały rok. Chcemy, żeby poczuli, że jesteśmy blisko, dlatego każdy koncert odbywa się w innej parafii. Nie chcemy nikogo pominąć - mówi dr Paweł Wiszniewski, prezes TPCh.

Dla tych z Państwa, którzy nie mogli wziąć udziału w dzisiejszym koncercie (albo chcieliby uczestniczyć w nim po raz kolejny), mamy dobrą wiadomość. Kolejne koncerty odbędą się 25 stycznia o godz. 12.00 w kościele garnizonowym, a o godz. 16.00 w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Pile.

Przeczytaj więcej o: koncert, hospicjum, kościół, chór,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group