Pierwszy starosta z Trzcianki

04.12.2014   Autor: Redakcja
---

Tadeusz Teterus został nowym starostą czarnkowsko-trzcianeckim.

Tak zdecydowali radni podczas ostatniej sesji rady powiatu.

Po raz pierwszy od początku istnienia powiatu starosta wywodzi się z Trzcianki. Tadeusz Teterus zastąpi Wiesława Maszewskiego, który nie wszedł do rady. Wicestarostą wybrano Jacka Klimaszewskiego z Platformy Obywatelskiej.

Podczas ostatniej sesji rady powiatu radni jednogłośnie wskazali na Tadeusza Teterusa. Nie było to jednak zaskoczeniem, ponieważ zdobył on 1.484 głosy w okręgu trzcianeckim czyli wielokrotnie więcej niż całe listy innych komitetów.

- Samorząd otwarty na potrzeby ludzi. Samorząd to nie jest władza, samorząd jest to otwartość na różne problemy, z którymi spotykają się i będą spotykać się ludzie. Ich rozwiązywanie i pomoc w różnych sprawach jest moim postrzeganiem samorządu – mówi Tadeusz Teterus, nowy starosta czarnkowsko-trzcianecki.

Nowy starosta deklaruje kontynuowanie polityki dla zrównoważonego rozwoju wszystkich gmin powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Chce swoją uwagę zwrócić na rozwój służby zdrowia. Mają powstać nowe ścieżki i drogi w całym powiecie. A co z Trzcianką? Nowy starosta deklaruje, że powstanie tzw. pętla trzcianecka (ścieżka pieszo rowerowa Trzcianka - Straduń - Smolarnia - Trzcianka, wraz z remontem jezdni od drogi powiatowej z Trzcianki do Tuczna i Stradunia) we współpracy z lokalnym samorządem.

Mieszkańcy są pełni nadziei, że Trzcianka skorzysta na tym, że nowy starosta wywodzi się właśnie z tej gminy. – Jakim będzie nie wiem, ale wierzę, że będzie pracował z pożytkiem dla Trzcianki – mówi jedna z mieszkanek. - Na pewno będzie dobre, dużo już zrobił, stara się - dodaje inny mieszkaniec. – Oby zmienił Trzciankę na lepsze - kończy inna mieszkanka.

Podczas kampanii wyborczej do rady powiatu liderzy PSL deklarowali współpracę z innymi komitetami. Tak się stało. W powiecie zawiązało się szerokie porozumienie wszystkich klubów radnych. - Tadeusz Teterus ma opinię człowieka bardzo pracowitego, któremu zależy na całym samorządzie powiatowym. Myślę, że ma szanse być dobrym starostą czarnkowsko-trzcianeckim – komentuje Piotr Urbaniak z redakcji Tygodnika Noteckiego i Telewizji Asta.

O ile Tadeusz Teterus jest zwycięzcą tych wyborów, tego samego nie można powiedzieć o innym radnym z Trzcianki Tadeuszu Mańczaku. Stracił on stanowisko przewodniczącego rady powiatu, które sprawował w poprzedniej kadencji. Teraz jest zastępcą przewodniczącego.

Czy ta roszada będzie miała wpływ na politykę i rozwój Trzcianki? Cztery najbliższe lata to pokażą.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group