Nie czytamy!!!

26.11.2014   Autor: Redakcja
---

W zeszłym roku sześciu na dziesięciu Polaków nie przeczytało ani jednej książki.

- Połowa naszych rodaków nie sięgnęła nawet po tekst dłuższy niż trzy strony - alarmuje w programie "Gorący temat" Joanna Wyrwa – Krzyżańska Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile. - Badania wykazują, że wśród ludzi którzy deklarowali kontakt z książką niewielki jest procent tych, którzy przeczytali powyżej siedmiu książek. Brak nawyków czytania wynika z tego, że rodzice nie czytali, nie było książki w domu, stąd dzieci nie są niestety lepsze. Kiepsko wyglądamy na tle innych państw zachodniej Europy. We Francji np. czyta książki 80 proc. społeczeństwa - konkluduje gość programu.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna jest bardzo dobrze przygotowana, żeby każdy chętny znalazł coś dla siebie. Zakupy nowości są przemyślane i wynikają z dogłębnego badania preferencji czytelniczych oraz wnikliwego studiowania recenzji i nowości wydawniczych.

Bibliotekarze starają się zachęcać do czytelnictwa w przeróżny sposób i pewne efekty już widać. Przybywa ludzi zapisujących się do bibliotek. Biblioteka udostępnia także nowe formy kontaktu z literaturą w postaci ebooków i audiobooków.

Więcej w programie "Gorący temat", dzisiaj o godz. 19.30 w TV Asta. Zapraszamy.

Przeczytaj więcej o: TV ASTA, biblioteka, książka, gorący temat,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group