Niezbędnik wyborcy - co, gdzie, kiedy?

08.11.2014   Autor: Redakcja
---

Wybory samorządowe w niedzielę, 16 listopada. Wybierać będziemy prezydenta, burmistrzów i wójtów oraz radnych miejskich powiatowych i do sejmiku województwa wielkopolskiego.

Już dziś możemy natomiast sprawdzić, gdzie powinniśmy się udać, aby oddać swoje głosy. Wystarczy wejść na stronę Państwowej Komisji Wyborczej, wybrać województwo, miasto i poszukać swojej ulicy. Z tabelki na stronie PKW można się również dowiedzieć, czy obwód, w którym chcemy głosować, jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

*

W całym kraju do głosowania uprawnione są 30 706 634 osoby, które będą głosować w 27 396 obwodach. W Wielkopolsce swój głos może oddać 2 730 887 osób w 2 218 obwodach (pod względem liczby uprawnionych jesteśmy na 3. miejscu w kraju).

W powiecie pilskim jest 90 obwodów, w których będzie mogło głosować 108 965 osób. W samej Pile natomiast jest 41 obwodów wyborczych, w których głos będzie mogło oddać 58 931 wyborców.

*

Przypominamy również, że 7 listopada upływa termin na składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania; 10 listopada kończy się czas na sprawdzenie przez wyborców czy zostali ujęci w spisie wyborców;
12 listopada upływa termin składania przez wyborców wniosków o dopisanie ich do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce ich stałego zamieszkania.

Głosowanie w tegorocznych wyborach samorządowych odbędzie się w niedzielę, 16 listopada w godz. 7.00 - 21.00. Pamiętajmy, że trzeba na nie zabrać ze sobą dokument tożsamości.

 

Przeczytaj więcej o: sejmik województwa wielkoposlkiego,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group