Centrum klasy europejskiej

06.11.2014   Autor: Redakcja
---

Za ponad 6,6 miliona złotych powstanie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu nowoczesne Regionalne Centrum Badawczo-Rozwojowe.

We wtorek podpisano umowę na realizację projektu, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Obiekt będzie spełniał najwyższe standardy i zagwarantuje naukę na tych samych urządzeniach, z których korzystają największe firmy w Europie i na świecie.

Choć wielu wątpiło w sukces projektu ze względu na przeciągające się rozmowy, to jednak udało się i na terenie wałeckiej PWSZ powstanie nowoczesne centrum badawcze. - Nawiązaliœmy współpracę nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nasi partnerzy czekają aż wszystko będzie gotowe. Teoretycznie tą datą jest 15 maja – mówi prof. nadzw. Jolanta Witek, rektor PWSZ w Wałczu.

Centrum powstanie w powojskowym budynku magazynowym, o powierzchni ok. 600 m2, który zostanie przerobiony na potrzeby Centrum. W budynku znajdzie się miejsce d;a 5 laboratoriów: szybkiego prototypownia, zaawansowanych technologii pomiarowych, technik hydro-strumieniowych, laserowych oraz technologii wytwarzania.

Regionalne Centrum Badawczo-Rozwojowe ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie przedsiębiorców z regionu, głównie tych z branży metalowej. Tym samym oznacza to, że Centrum powinno być dla młodych ludzi gwarancją pracy po skończonych studiach.

 

Przeczytaj więcej o: walcz, pwsz, nauka, centrum,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group