Bruk zniknie z placu Staszica?

06.10.2014   Autor: Redakcja
---

Brukowa nawierzchnia ulic przy placu Staszica zostanie zastąpiona asfaltem? Wpływ na taką zmianę może mieć nowa galeria handlowa przy dworcu PKP.

Losem brukowej nawierzchni ulic przy placu Staszica (przy Szkole Policji i Regionalnym Centrum Kultury) zainteresowała się jedna z pilskich radnych, Magdalena Zgiep-Porzucek.

- Kostka brukowa choć estetyczna, to słabo sprawdza się w miejscach dużego natężenia ruchu, a takim miejscem stanie się droga przy placu Staszica po otwarciu Galerii VIVO! - zauważa radna w swojej interpelacji do prezydenta miasta.

Czy w związku ze zwiększonym natężeniem ruchu w tym rejonie, kostka brukowa z placu Staszica zniknie?

Prezydent nie wyklucza takiego rozwiązania. Choć podkreśla, że zarówno inwestor zlecający budowę nowej galerii jak i miasto podjęli już działania, by zwiększone natężenie ruchu rozładować (budowa ronda przy galerii oraz przebudowa ul. Zygmunta Starego od strony ul. Okrzei), to faktycznie przy placu Staszica może pojawić się więcej pojazdów.

- Remont nawierzchni ulic Placu Staszica można rozpatrywać w kontekście kompleksowej jego przebudowy z uwzględnieniem realizacji dalszego odcinka ul. Konopnickiej (od placu do nowego ronda przy ul. Zygmunta Starego), która zaplanowana jest do wykonania w kolejnych latach – odpowiada Krzysztof Szewc, wiceprezydent Piły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group