120 godzin marszu dla Tomka chorego na raka

16.09.2014   Autor: Redakcja
---

„Cel Hel” - w 120 godzin ze Świnoujścia do Helu. Pod taką nazwą odbywa się marsz przyjaciół, którzy postanowili wesprzeć Tomka Kondasa, który choruje na rzadki nowotwór kości. Nadzieją jest leczenie w Monachium. Wyprawa na Hel to jedna z wielu akcji podejmowanych w ostatnich miesiącach na rzecz chorego 20-latka ze Złotowa.

Były już zawodnik Sparty Złotów z nadzieją wchodził w życie. Zakochał się, zaczął studia. Niestety, choroba dała o sobie znać silnym bólem w nodze. Po licznych badaniach okazało się, że to mięsak Ewinga - nowotwór złośliwy kości, bardzo rzadka choroba występująca u 3 osób na milion. Dziś Tomek ma przerzuty na barku, biodrze i kręgosłupie. W maju usunięto operacyjnie guz na kręgosłupie, który poprzez ucisk spowodował paraliż dolnej połowy ciała.

Rodzice chłopaka zaczęli szukać pomocy poza granicami kraju. Tomek został zakwalifikowany do leczenia komórkami macierzystymi w klinice w Monachium. Leczenie kosztować może jednak nawet 700 tys. złotych!

Dla Tomka zorganizowano już szereg akcji charytatywnych, podczas których zbierane są pieniądze na leczeni.

Na swoim profilu na FB Tomek pisze:
"Dzień dobry. Ehh.... tak dużo działo się w ostatnim czasie. Nie spodziewałem się, że po dwóch miesiącach akcja będzie miała nadal takie tempo. Pragnę podziękować panu Zbyszkowi Schefflerowi, prezesowi Banku PKO BP za organizację akcji „Biegnę dla Tomka" podczas Szczecińskiego Półmaratonu oraz wszystkim uczestnikom. Dzięki Wam Fundacja działająca przy Banku PKO BP przeleje na moje konto 20 tys. złotych. Dziękuję też Starostwu Powiatowemu za całą akcję Podaruj Odrobinę Siebie; wszystkim organizatorom akcji „Skok dla Tomka" w Osowcu; organizatorom i uczestnikom turnieju piłkarskiego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Jastrowie na którym również odbyła się zbiórka. Serdeczne dzięki!"

Nr konta fundacji Złotowianka:
SBL Zakrzewo 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010; BGŻ Złotów 58 2030 0045 1110 0000 0222 6860 z dopiskiem "Dla Tomasz Kondas k/100"

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group