Pijany kierowca jechał pod prąd

19.08.2014   Autor: Redakcja
---

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę, który nagle wjechał na przeciwny pas ruchu. Okazało się, że miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia wieczorem. Policjant Wydziału Kryminalnego, będący po służbie, wraz z żoną, która także jest policjantką w pilskiej Komendzie, jechali samochodem ulicą Śniadeckich. Nagle zauważyli, że na ich pas wjechał samochód osobowy Peugeot 306, który jechał prosto na nich. Po chwili kierowca z powrotem zjechał na swój pas i odjechał.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, by nie dopuścić do tragedii na drodze. Zawrócili i jechali kilkaset metrów za podejrzanie zachowującym się kierowcą. Po chwili nie mieli żadnych wątpliwości, że mężczyzna jest pijany. Wysiedli ze swojego auta i zatrzymali pijanego kierowcę.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechali umundurowani policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni mieszkaniec Piły miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu.

Za jazdę po pijanemu grożą mu dwa lata pozbawienia wolności.

Przeczytaj więcej o: policja piła, pijany kierowca,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group