Rusza przebudowa centrum Piły. Prace potrwają do lipca 2015

27.05.2014   Autor: Redakcja
---

Jednym ze sztandarowych projektów inwestycyjnych w Pile jest przebudowa Centrum. Ma ono teraz znacznie wykraczać poza ul. Śródmiejska, która to właśnie w przekonaniu większości pilan stanowi stanowi centrum miasta.

Dzisiaj Urząd Miasta uroczyście przekazał pod budowę teren położony na pl. Konstytucji 3 mają. To tu od wykopu pod fontannę rozpocznie się przebudowa Centrum.

- Jednocześnie przystąpimy do wymiany infrastruktury, takiej jak gaz, teletechnika i kanalizacja. I to wszystko zrobimy w czerwcu i lipcu razem z rozbiórkami – mówi Przemysław Dąbrowski, kierownik budowy, z firmy „Skanska”

W następnej kolejności prace obejma wymianę nawierzchni. Z końcem roku szkolnego z ul. 11 Listopada zostaną wycofane kursy autobusów MZK i wówczas wejdzie tam ekipa budowlana. Te prace mają zostać ukończone w tym roku. Całość łącznie z ul. 14 Lutego zostanie skończona w lipcu 2015 roku. Podziemne prace na ul. 14 Lutego obejmą także wykonanie systemu lokalnej retencji, który umożliwi tymczasowe przechowanie dużej ilości gwałtownie przybywających wód opadowych.

- To jest rozwiązanie bezpieczne, sprawdzone, które przechowa 200 m sześciennych wody. Realizowane jest ono w postaci rur podziemnych o dużych średnicach – mówi Jolanta Sobieszczyk z Urzędu Miasta w Pile.

Dzięki tej inwestycji być może choć w pewnym zakresie powróci do miasta duch dawnej Piły.

- Pod ulicami, które dzisiaj są zalane asfaltem, są kostki starej Piły. Chcemy je wyjąć, odrestaurować, a później pojawią się na naszych trotuarach. To będzie przywracanie historii miasta – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Prace będą objęte dozorem archeologicznym i niestety będą się wiązały z przejściowymi utrudnieniami komunikacyjnymi.

Michalina Pieczyńska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group