Co wiemy o domowej przemocy?

07.05.2014   Autor: Redakcja
---

- Czy chcemy systemowo i skutecznie zwalczać przemoc wobec kobiet i przemoc domową, czy chcemy ulec straszeniu bliżej nieokreślonym wrogiem? - pyta w „Gorącym Temacie” Maria Małgorzata Janyska, poseł na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej.

- Rząd w minionym tygodniu wyraził zgodę na ratyfikację konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. I jeszcze tego samego dnia odżyły głosy krytyczne. W szczególności środowisk konserwatywnych i prawicowych – dodaje posłanka Janyska.

Pani poseł, twierdzi, że z przyjęcia konwencji nie płyną żadne zagrożenia, a wręcz przeciwnie.

- Nasze codzienne życie zmusza nas do zamiany ról, nie zawsze kobieta może zajmować się dziećmi i domowym ogniskiem, często robią to mężczyźni i nie widzę w tym nic złego. To nie możebyć utożsamiane z tym co głoszą przeciwnicy przyjęcia konwencji - przekonuje M.M. Janyska.

W programie ,,Gorący Temat” rozważane są także kwestie dotyczące tego, czy przyjęcie konwencji, to także zgoda na małżeństwa homoseksualne, oraz stosunek niektórych polityków do jej zapisów. Temat jest niezwykle ciekawy i pewnie będzie budził wiele kontrowersji.

Więcej w programie Gorący Temat, dzisiaj o godz. 19.25. Zapraszamy.

autor: Piotr Grześ

Przeczytaj więcej o: przemoc, gorący temat, janyska,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group