25 lat szkoły na Jadwiżynie

05.05.2014   Autor: Redakcja
---

25 lat temu oddano do użytku szkołę na Jadwiżynie. Srebrny jubileusz w Zespole Szkół nr 2 obchodzony jest hucznie. Kulminacja uroczystości przypada na maj.

Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi to jedna z największych pilskich szkół. W 25-letniej historii placówki (najpierw szkoły podstawowej, a później podstawowej i gimnazjum) mury szkoły opuściło 5300 absolwentów, a pracowało w niej, bądź pracuje ok. 300 nauczycieli. Dyrektorem szkoły od samego początku (powołanym już w trakcie budowy) jest Grzegorz Wądołowski.

Główne uroczystości związane z jubileuszem szkoły przypadają na maj. Już 8 maja w galerii „Labirynt” odbędzie się wernisaż trzech nauczycieli: Małgorzaty Białej, Bogusławy Różańskiej i Zenona Grześkowiaka. Będą też imprezy sportowe, m.in. maraton koszykówki oraz Mistrzostwa Piły w Tenisie.

Zaplanowano także Jadwiżyński Rajd PTTK z okazji 25-lecia III Rzeczypospolitej Polskiej, bo szkoły jadwiżyńskie są równolatkiem III RP. Ważna będzie też sesja historyczna „Śladami Królowej Jadwigi”.

Kulminacją uroczystości będzie koncert jubileuszowy w RCK (30 maja) oraz „Jarmark Jadwiżyński” (31 maja), który zorganizowany zostanie na stadionie przy Bydgoskiej, a na który szkoła zaprasza wszystkich pilan.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group