Ruszyły prace na pilskiej wyspie

19.04.2014   Autor: Redakcja
---

Firma Drogbud ze Stargardu Szczecińskiego wygrała przetarg na zagospodarowanie terenu pilskiej Wyspy. Rozpoczęły się już pierwsze prace związane z jej przebudową. Koszt zleconych prac to ponad 3,6 mln złotych.

Zmieni się całkiem sporo. Metamorfoza Wyspy zakłada między innymi przebudowę istniejącej fontanny. Pozostanie jednak charakterystyczny "grzybek", natomiast zmniejszona zostanie średnica. Pojawi się nowa, tryskająca fontanna, która ma być atrakcją szczególnie dla najmłodszych mieszkańców Piły. To jednak nie wszystkie przewidziane w planie inwestycje.

Prace ruszyły pełną parą i jak deklaruje prezes firmy Drogbud zostaną wykonane w terminie, czyli do 30 sierpnia tego roku. W modernizacji nie przeszkodzą planowane na Wyspie imprezy, między innymi Agro-Targi i Majówka, które odbędą się zgodnie z planem i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Całość prac pochłonie 3,6 miliona złotych. Całość kosztów nie będzie jednak spoczywać na barkach Urzędu Miasta, ponieważ przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Programu Rozwoju Regionalnego na lata 2007-2013 w 51 procentach.

 

Przeczytaj więcej o: pila, remont, pilska wyspa, fontanna,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group