"Pyrek" ogłosił wyniki konkursu

29.03.2014   Autor: Magdalena Lach
---

„Bezpieczny Przedszkolak“ – pod taką nazwą zorganizowany został IV Miejski Konkurs dla najmłodszych. Organizatorem imprezy było Publiczne Przedszkole nr 13 w Pile. Swój udział w zabawie mieli również przedstawiciele służb mundurowych w Pile.

Przedszkola, które brały udział w przedsięwzięciu, wystawiły trzyosobowe delegacje. Zadania wykonywane przez najmłodszych uczestników były oceniane przez policjantów, przedstawicieli Straży Pożarnej, służb ratowniczych, a także Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile.

Maluchy zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw, przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznego korzystania ze środków transportu, właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia, jak również znajomość telefonów alarmowych.

Ponadto dzieci prawidłowo musiały przejść przez pasy z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W zdecydowanej większości  wskazanie prawidłowych odpowiedzi nie sprawiło dzieciom najmniejszego problemu. Przedszkolaki wykonywały zadania konkursowe z niemałym zapałem, co tylko potwierdza, że już wśród najmłodszych można stosować formę konkursu, jako jedną z metod motywujących i aktywizujących.

W założeniach konkursu ważnym aspektem było nagrodzenie wszystkich dzieci w nim uczestniczących, choć nie każdy zajął miejsce punktowane. Dla organizatorów nadrzędną kwestią stało się takie przeprowadzenie weryfikacji wiedzy, postaw i umiejętności, aby nie wywoływać w dzieciach poczucia zagrożenia, ale pewność i przekonanie, że sobie poradzą.

Na podsumowaniu dziecięcych zmagań, pojawił się i jednocześnie ogłosił wyniki konkursu sensacyjny gość. Prosto z Poznania przyjechał sierż. Pyrek - policyjna  maskotka Wielkopolskiej Policji. Postać Pyrka wręczającego prezenty i pozującego do zdjęć okazała się nie lada atrakcją. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli uśmiech na ustach i opuszczali budynek przedszkola z zadowoleniem.

Autor: sierż. sztab. Żaneta Kowalska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group