"Mały procent, duża sprawa" ( WIDEO )

27.03.2014   Autor: Redakcja
---

To tytuł akcji organizowanej przez Telewizję Asta, promującej przekazywanie 1% podatku dochodowego na rzecz potrzebujących.

Dziś w pilskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Piotra Głowskiego, prezydenta Miasta Piły; Pawła Kądzieli, prezesa TV Asta i Stanisława Dąbka, dyrektora Regionalnego Centrum Kultury. Podczas spotkania zaprezentowano założenia przedsięwzięcia oraz zaproszono na uroczysty finał przedsięwzięcia.

Wielka Gala finałowa będzie podsumowaniem całego projektu. Od początku lutego w magazynie „Reporterzy” prezentowani byli bohaterowie akcji. W każdy piątek na antenie Telewizji Asta widzowie mogli zapoznać się z historiami Zosi, Laury, Łukasza, Marcina, Bogusi i Piotra, Wanessy, Fabiana, Alana i Mikołaja  -  podopiecznymi Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” w Złotowie.

 - Chcemy promować przekazywanie jednego procenta na rzecz różnych instytucji charytatywnych. Jeśli już przekazujemy ten jeden procent podatku, to warto się zastanowić komu tej pomocy udzielamy i tu chcielibyśmy zwrócić uwagę na lokalne inicjatywy - powiedział podczas konferencji Paweł Kądziela.

Gala finałowa akcji Mały Procent Duża Sprawa odbędzie się 6 kwietnia w Regionalnym Centrum Kultury o godz. 16.00 i jak zapewnił Stanisław Dąbek, warto pojawić się na samym początku, bo już od pierwszej minuty będzie się bardzo dużo działo na deskach Teatru Miejskiego.

W programie imprezy będzie można zobaczyć między innymi wspólny występ chór I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie i Studia Tańca Beezone, zaprezentuje się również grupa baletowo-taneczna Szafirki.

Finałem imprezy będzie występ znanych pilskich osobistości. Zatańczą oni u boku profesjonalnych tancerzy szkoły tańca Mambo Rico Latino. W tańcu z VIP-ami będzie można zobaczyć prokurator Marię Wierzejewską-Raczyńską, parlamentarzystów Marię Małgorzatę Janyskę i Jacka Najdera.

Miasto Piła reprezentować będzie Rafał Zdzierela, przewodniczący Rady Miasta; a Powiat Pilski Kazimierz Sulima, wicestarosta pilski.

- Przede wszystkim podczas Gali spotkamy się z wszystkimi bohaterami akcji Mały Procent Duża Sprawa – mówi Paweł Kądziela – a całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na antenie Telewizji Asta i dotrze do blisko 100 000 gospodarstw domowych w północnej i środkowej Wielkopolsce.

Uczestnicy Gali będą mogli również wspomóc innych potrzebujących, biorąc udział w akcji  rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego pod nazwą NASZPIKOWANI, realizowanej wspólnie z ogólnopolską organizacją DKMS.

"> 

Przeczytaj więcej o: gala, maly procent duza sprawa, taniec z vipami,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group