"Gwda" bez podwyżek

30.01.2014   Autor: Redakcja
---

Spółka Wodno-Ściekowa "Gwda" nie podniesie w kolejnym okresie rozliczeniowym stawek za odprowadzanie ścieków sanitarnych. Co więcej już w przyszłym roku jej klienci odczują znaczną obniżkę cen.

Zgodnie z zaproponowaną i zatwierdzoną przed radnych taryfą opłat, która będzie obowiązywała od 1 marca tego roku do 28 lutego roku przyszłego, ceny odprowadzania ścieków sanitarnych pozostaną na niezmienionym poziomie w porównaniu z aktualnymi stawkami.

To informacja ważna dla coraz mniejszej grupy pilan. Obecnie "Gwda"  obsługuje zaledwie kilkadziesiąt rodzin na terenie naszego miasta, ale zgodnie z przyjętym harmonogramem stopniowo wszystkie one przechodzą na usługi MWiK. Tak w tym roku będzie się działo z całym osiedlem Gładyszewo, a po 1 marca 2015 roku także z gospodarstwami domowymi zlokalizowanymi na Motylewie, Kalinie i części ulicy Wawelskiej.

Na razie klienci, którzy są obsługiwani przez spółkę "Gwda" płacą więcej za odprowadzanie ścieków od tych korzystających z usług MWiK. Aktualna stawka za metr sześcienny dla klientów indywidualnych to 5,72 zł brutto, podczas gdy MWiK za tą samą usługę pobiera aktualnie 4,38 zł. Od 1 marca 2015 roku stawki to będą identyczne dla wszystkich.

 

Przeczytaj więcej o: gwda, opłaty, mwik, stawki, ścieki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group