Włoski patent na wychowanie dzieci. Na czym polega metoda Montessori?

26.01.2014   Autor: Redakcja
---

Metoda Montessori jest to system wychowawczy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, który został stworzony przez włoską lekarkę Marię Montessorii. O tym jak działa, oraz w jaki sposób wprowadzić jego elementy do swoich domów dowiecie się w najbliższym odcinku programu Rodzice na 5.

Podczas programu Patrycja Jankowska odwiedzi nowe przedszkole w Pile -  „Ślimaczkowo”, gdzie stosuje się metodę Montessori.

- Byłam pod ogromnym wrażeniem, kiedy dzieci, wykonując bardzo proste czynności, potrafiły przy tym być ogromnie skoncentrowane, dlatego od momentu mojego pobytu w Ślimaczkowie, zaczęłam wprowadzać elementy montessoriańskie w moim domu. Okazuje się, że wcale nie jest to trudne, a przynosi wspaniałe efekty – mówi Patrycja Jankowska, autorka programu "Rodzice na 5".

W programie nie zabraknie również tematu dziadków, którzy nie dawno obchodzili swoje święto oraz wciąż aktualnego tematu karnawału. Chirurg dziecięcy opowie natomiast o najczęstszych dolegliwościach, z jakimi spotyka się u najmłodszych.

Piąty odcinek programu „Rodzice na 5” już w poniedziałek o godz. 18.30 na antenie TV ASTA.
Zapraszamy!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group