Zagraj o mistrzostwo ligi

11.01.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Wraz z początkiem grudnia rozpoczęły się amatorskie rozgrywki w Lidze Squasha Gym Factory Piła. W sześciu ligach, na trzech kortach swoje mecze rozgrywa blisko 30 zawodników.

Wszystko zaczęło się od turnieju kwalifikacyjnego, po którym zawodnicy przydzieleni zostali do poszczególnych klas rozgrywkowych. Grudzień był miesiącem, w którym zawodnicy rozegrali pierwsze mecze – Mamy za sobą ponad miesiąc grania. Frekwencja startujących w lidze osób jest imponująca – wyjaśnia Krzysztof Bielawski, współorganizator ligi. – Rozgrywki dostosowujemy do liczby uczestników w danym dniu. Dzisiaj na przykład gramy systemem turniejowym, ponieważ nie wszyscy zawodnicy dotarli do nas – dodaje Bielawski.

Ligowe mecze odbywają się naprzemiennie w każdy piątek od godziny 18.00 i podzielone są na dwie grupy rozgrywkowe – Zawodnicy pierwszych trzech lig grają razem, później w następny weekend o ligowe punkty walczą zawodnicy pozostałych trzech klas rozgrywkowych – mówi instruktor squasha.

Ciekawostką w lidze GF są panie. W szóstej lidze na liście uczestników znajdują się dwie zawodniczki. Katarzyna Koprowska i Agata Śpiewak nieraz pokazały panom, że potrafią grać i wygrywać pojedynki z silniejszymi od siebie.

W dalszym ciągu przyjmowane są zgłoszenia do ligi GF. Zapisać może się każdy kto lubi sport i zdrowy tryb życia. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej www.gymfactory.pl.

Poniżej prezentujemy końcową klasyfikację piątkowego turnieju squasha:

  1. Jacek Pionke
  2. Łukasz Lipski
  3. Jarosław Szwedowicz
  4. Michał Lach
  5. Ziemowit Pirtań
  6. Maciej Abramczuk
  7. Tomasz Radzikowski 
Przeczytaj więcej o: sport, rozrywka, squash, liga amatorska, liga GF,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group