Wielki dzień dla pilskiego futsalu

11.01.2014   Autor: Redakcja
---

Dziś dojdzie do chyba największego wydarzenia w krótkiej historii KS Credo Futsal Piła. Do Grodu Staszica przyjeżdża Pogoń Szczecin - drużyna, która w tamtym sezonie otarła się o mistrzostwo kraju, a w tym sezonie otwarcie stawia sobie za cel jego zdobycie.

Pogoń to klasowy rywal, który w ciągu zaledwie kilku lat zbudował futsalową potęgę w naszym kraju. Najlepszym sezonem w historii klubu był poprzedni, w którym szczecinianie długo prowadzili w ligowej tabeli. Wszystko zaprzepaścili jednak w fazie play-off, która okazała się dla nich pasmem rozczarować. Drużyna zajęła "dopiero" czwarte miejsce w Futsal Ekstraklasie, a także w finale Pucharu Polski musiała przełknąć gorycz porażki, przegrywając na swoim terenie z Rekordem Bielsko-Biała.

Mistrzostwo i Puchar Polski są więc celami Pogoni na obecny sezon. By jednak zdobyć drugie z trofeów najpierw szczecinianie muszą pokonać KS Credo Futsal Piła. To właśnie pilanie będą rywalami Pogoni w 1/32 finału Polski. Dopiero zwycięstwo w Pile pozwoli gościom marzyć o kolejnych krokach w stronę tytułu. Miejscowi zapowiadają jednak zażartą walkę o każdy centymetr boiska, tak żeby bardziej utytułowany i faworyzowany rywal, w którego składzie zobaczymy reprezentantów Polski na długo zapamiętał wizytę w hali PWSZ.

Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 17:00. Po raz pierwszy w tym sezonie do wejścia na halę będą upoważniały bilety wstępu. Wejściówki będą dostępne na hali w cenie 3 złotych.

Przeczytaj więcej o: credo, futsal, puchar polski, pogoń,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group