MWiK będzie inwestować

12.12.2013   Autor: Redakcja
---

Aż 26 milionów złotych wyda na inwestycje w ciągu trzech najbliższych lat spółka MWiK. Do rachunku dołożymy się wszyscy, gdyż na początku przyszłego roku czekają nas podwyżki. Mają być to jednak zmiany minimalne.MWiK co trzy lata przygotowuje plan inwestycyjny na kolejne 36 miesięcy. Nie inaczej jest tym razem, a propozycje zmian podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił prezes tej spółki, Mariusz Bednarczyk.

- Przewidujemy, że nakłady inwestycyjne w tym roku osiągną kwotę 9,6 miliona złotych i to pozwoli na wybudowanie ponad 9 kilometrów sieci. Natomiast na kolejne lata, czyli 2014-2016 będzie to kwota ponad 26 milionów złotych. Jeśli mielibyśmy to porównać do ilości sieci, które wykonamy to będzie to ponad 31,5 kilometra.

Dzięki tym nakładom finansowym duże inwestycje będą prowadzone w każdej części miasta - od obecnie słabo zabudowanych, jak okolice ulicy Kamiennej czy Opalińskich i Konstancji, poprzez stare i awaryjne sieci w okolicy Żeleńskiego i Grunwaldzkiej, a na centrum miasta i chociażby ulicy Kwiatowej kończąc. W każdym z tych miejsc prowadzone będą prace, na które po części złoży się każdy z nas. Prezydent Piotr Głowski zapewnia jednak, że zmiany cennika będą minimalne.

- To nie będzie podwyżka, tylko waloryzacja. Tak założyliśmy kiedyś, że od pewnego momentu przestaniemy podnosić ceny, tylko je waloryzować o poziom inflacji. W związku z tym będziemy się starali, żeby w przyszłym roku nie przekroczyć już tego wskaźnika, także dla mieszkańca cena tak naprawdę się nie zmieni, bo zakładamy, że wszystkie inne składniki, w tym także dochodowe również wzrosną. To nie jest tak, że pensje stoją w miejscu. One się też zmieniają i dochody ludzi rosną.

Jedna z najważniejszych inwestycji będzie dotyczyć samej spółki MWiK. Na lata 2015-2016 przewidziano realizację inwestycji, która będzie polegała na oddaniu do użytku nowej siedziby MWiK. Ta znajdzie się na ulicy Wałeckiej. Cała operacja ma kosztować ponad cztery miliony złotych, a teren, na którym obecnie znajduje się siedziba spółki trafi pod młotek.

Przeczytaj więcej o: inwestycje, woda, mwik, podwyżki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group