Komisja pozytywnie o budżecie

06.12.2013   Autor: Redakcja
---

Komisja budżetu i rozwoju miasta Piły pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu na rok 2014. Jej opinia już za niespełna dwa tygodnie zostanie przedstawiona radnym miejskim, a ci poddadzą projekt pod głosowanie.

Uchwała w sprawie budżetu na kolejne dwanaście miesięcy co roku budzi mnóstwo emocji. Jest to bowiem dokument określający, w którym kierunku będzie podążać miasto. Istnieje później wprawdzie szansa na wprowadzanie korekt i włodarze Piły często z niej korzystają, ale największa część zapisów ostatecznie pozostaje bez zmian.

Plan na 2014 rok poznaliśmy już kilka tygodni temu, ale komisja budżetu i rozwoju miasta, w skład której wchodzi siedmioro radnych spotkała się dopiero wczoraj by dyskutować nad propozycjami. Ostatecznie projekt budżetu na 2014 rok został przez nią zatwierdzony i taka też opinia zostanie przekazana pozostałym radnym 17 grudnia, kiedy to odbędzie się najprawdopodobniej ostatnia w tym roku sesja.

Najważniejsze kwoty zawarte w projekcie budżetu dotyczą oczywiście dochodów i wydatków z miejskiej kasy. Niestety ponownie większa będzie druga z tych kategorii. W 2014 roku Gmina Piła zarobi około 237 milionów złotych, a wyda o 16 milionów więcej, a więc niemal 253 miliony.

Przeczytaj więcej o: rada miasta, budzet, komisja, opinia,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group