Do dwóch lat za handel podróbkami

03.12.2013   Autor: Redakcja
---

Funkcjonariusze policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali w minioną niedzielę 37-letniego mieszkańca Wałcza. Mężczyzna handlował obuwiem i odzieżą z podrobionymi znakami handlowymi.

W okresie przedświątecznym handel kwitnie...także ten nielegalny. W minioną niedzielę około godziny 9:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile pojawili się więc na Targowisku Miejskim nr 1 przy ulicy Rynkowej, by sprawdzić czy wszyscy handlujący posiadają odpowiednie zezwolenia i czy przypadkiem nie handlują towarem kradzionym lub podrobionym.

Jednego z tych warunków nie spełniał 37-letni wałczanin, który w swoim asortymencie proponował odzież i obuwie znanych marek. Jak się później okazało wszystkie produkty były podrobione, a co za tym idzie mężczyzna został zatrzymany przez policję.

- Na miejscu ujawniono 36 par butów oraz ponad 60 sztuk odzieży, m.in. dresy, koszulki i czapki - powiedział kom. Andrzej Latosiński z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Zatrzymanemu mężczyźnie za złamanie prawa grożą teraz poważne konsekwencje, z pozbawieniem wolności na okres dwóch lat włącznie. O jego losie zadecyduje wkrótce sąd, do którego został skierowany wniosek o ukaranie nieuczciwego handlarza.

Przeczytaj więcej o: policja, zatrzymanie, targowisko, handel,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group