Basket w kolejnej rundzie

23.10.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Koszykarze KS Basket Piła awansowali do drugiej rundy Pucharu Polski. Pilanie pokonali na własnym parkiecie zespół AZS UMK Consus PBDI Toruń 91:76.

Mecz pierwszej rundy Pucharu Polski rozpoczął się od prowadzenia Basketu. Na półmetku pierwszej kwarty pilanie deklasowali przeciwników z Torunia 19:9. W pierwszych minutach meczu dobrze spisywali się Jakub Dybek i Dawid Morawiec i Marcin Zając. Goście w końcówce odrobili część strat zmniejszając stratę punktową do 6 oczek 28:34.

W drugiej kwarcie w drużynie Basketu zaprezentowali się zmiennicy. Jako pierwszy na parkiecie pojawił się Łukasz Mostek. Kolejnym zawodnikiem, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych był Maciej Pasieka. Również ten koszykarz dostał szansę na pokazanie się przed pilską publicznością. Po 5 minutach drugiej kwarty prowadzenie w dalszym ciągu obejmowali koszykarze z Piły (47:36).

W końcówce kwarty pilanie rozluźnili się, co momentalnie przełożyło się na wynik spotkania. Dużo nieczystej gry po stronie gospodarzy i skuteczna gra w ataku torunian zmniejszyły przewagę Basketu. Kwarta numer 2 zakończył się wynikiem 54:51 dla pilan (20:23).

Trzecia kwarta rozpoczęła się wyrównanie. W drużynie Wojciecha Zeidlera dobrze spisywali się Dawid Morawiec i Marcin Zając, którzy po 4 minutach 3 odsłony uzbierali kolejno 22 i 12 oczek. Ostatnie sekundy okazały się emocjonujące, i to nie za sprawą koszykarskich umiejętności. Zawodnicy obu drużyn skupiali się bardziej na pozasportowej rywalizaci niż na wyniku meczu. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 72:64 dla gospodarzy.

Decydujące 10 minut pierwszej rundy Pucharu Polski rozgrywane było w dalszym ciągu pod dyktando pilan. Goście z Torunia momentami sprawiali wrażenie, że nie zależy im na zwycięstwie i awansie do kolejnej rundy rozgrywek. Czwarta kwarta i cały mecz zakończył się zwycięstwem Basketu 91:76.

KS BASKET PIŁA - AZS UMK CONSUS PBDI TORUŃ 91:76 (34-28, 20-23, 18-13, 19-12)

Przeczytaj więcej o: sport, koszykowka, puchar polski, KS Basket Piła,