Porażka w dobrym stylu

06.10.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Koszykarze KS Basket Piła rozpoczęli sezon ligowy od pojedynku na własnym parkiecie z zespołem KSK Noteć Inowrocław. Podopieczni Wojciecha Zaidlera ulegli swoim rywalom po dramatycznej końcówce.

Spotkanie inaugurujące drugoligowe rozgrywki w sezonie 2013/2014 otworzyli koszykarze Noteci Inowrocław. Bartosz Pochocki efektowną akcją pod koszem dał swojej drużynie pierwsze dwa punkty. W kolejnych akcjach to jednak odmłodzony Basket częściej punktował. Na półmetku pierwszej kwarty pilanie prowadzili 9:6.

Końcówka pierwszej odsłony meczu również należała do gospodarzy. Faworyzowany zespół z Inowrocławia, który w swoim składzie ma zawodników takich jak Grzegorz Jankowski czy Marcin Kubacki nie potrafili objąć prowadzenia. Kwarta numer jeden zakończyła się zwycięstwem Basketu 20:13.

Po krótkiej przerwie oba zespoły powróciły na boisko, jednak goście w pierwszych akcjach drugiej kwarty sprawiali wrażenie, że w dalszym ciągu są w szatni. Basket pewnie punktował swoich rywali, a pierwszoplanową postacią w zespole Basketu był siedemnastoletni Łukasz Mostek, który nękał swoich rywali celnymi rzutami za 3 punkty. Po siedmiu minutach gry Basket deklasował swoich rywali 38:22. Ostatecznie kwarta zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 44:32 (24:19 dla Basketu).

W trzeciej kwarcie przewaga pilan zaczęła topnieć, jednak koszykarze Basketu zdołali wrócić do gry. Podopieczni Wojciecha Zaidlera zakończyli 3 kwartę prowadzeniem 59:52 (15:20).

Ostatnie 10 minut pierwszego meczu sezonu rozpoczęło się pomyślnie dla gości. Niecelne rzuty pilan oraz skuteczne kontry „Noteci“ szybko zamieniły się w prowadzenie przyjezdnych. Na niespełna 6 minut przed końcem meczu Basket przegrywał 65:68.

Ostatnia minuta spotkania na długo zapadnie w pamięci kibiców. Pilanie 16 sekund przed końcową syreną przegrywali 75:78. Wtedy efektownym rzutem za 3 punkty popisał się Robert Gibaszek. Kiedy wszystko wskazywało na to, że o zwycięstwie zadecyduje dogrywka Mikołaj Grod odpowiada celną „trójką“ zaledwie 3 sukundy przed końcem. Mecz zakończył się zwycięstwem Noteci Inowrocław 81:78 (19:29).

KS BASKET PIŁA – KSK NOTEĆ INOWROCŁAW 78:81 (I kw 20:13, II kw 24:19, III kw 15:20, IV 19:29)

Za tydzień drużyna pilskiego Basketu zmierzy się na wyjeździe z zespołem Wybrzeże Korsarz Gdańsk.