Szansa dla młodych piłkarzy

30.09.2013   Autor: Redakcja
---

KS Credo Futsal Piła wychodzi z ciekawą ofertą dla młodych piłkarzy. 10 października rozpoczynają się treningi dla chłopców w wieku od 14 do 16 lat. Zajęcia będą prowadzone przez trenerów Karola Skibę oraz Marcina Wojtanię.

- Nasza szkółka będzie zrzeszać piłkarzy pomiędzy 14 a 16 rokiem życia. Ten wybór nie jest przypadkowy, gdyż obecnie młodzi zawodnicy w tym wieku nie mają praktycznie żadnych szans na treningi w profesjonalnym klubie. To aż trzy lata, w trakcie których młode talenty z naszego miasta praktycznie stoją w miejscu, nie mając możliwości rozwoju - informuje Łukasz Stasicki, rzecznik prasowy KS Credo Futsal Piła.

Szkółka ma przede wszystkim służyć rozwojowi młodzieży. Właściciele nie mają zamiaru na tym zarabiać. Dlatego miesięczny koszt udziału w treningach będzie wynosił tylko 30 zł.

- W przeciwieństwie do wielu innych klubów, nasz nie ma zarabiać na szkoleniu młodzieży, a przede wszystkim dawać młodym zawodnikom możliwość rozwoju - mówi Patryk Suracki, prezes KS Credo Futsal Piła. - Ci piłkarze obecnie nie mają żadnych szans na grę w klubach i w zasadzie już na starcie swojej kariery tracą bardzo wiele w porównaniu do rówieśników z innych miast. Mamy nadzieję, że uruchomienie naszej szkółki pomoże im spędzić ten trudny okres na najwyższych obrotach, bo co warto podkreślić - część z tych zawodników być może nawet jeszcze w tym sezonie będzie miała możliwość trenowania z pierwszą drużyną.

Treningi będą odbywać się raz w tygodniu, w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Organizatorzy, by zachęcić młodzież do udziału w zajęciach, postanowili, że w październiku treningi będą bezpłatne.

Przeczytaj więcej o: pila, pwsz, mlodziez, treningi, KS Credo Futsal Piła, hala,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group