Podziel się posiłkiem

27.09.2013   Autor: Redakcja
---

Pod koniec przyszłego tygodnia w Pile odbędzie się zbiórka żywności dedykowana dzieciom. Akcja będzie prowadzona w dużych marketach i sklepach osiedlowych.

- Wystarczy niewiele, aby przyczynić się do zmniejszenia niedożywienia dzieci w Polsce - mówi Ryszard Pyziak, Dyrektor Pilskiego Banku Żywności.

4 i 5 października odbędzie się już dziewiąta zbiórka żywności organizowana przez Bank Żywności w Pile. Jak można pomóc głodnym dzieciom? To bardzo proste. Wystarczy zrobić nieco większe zakupy niż zwykle. Rzeczy zakupione dodatkowo, przekazać wolontariuszom, którzy będą czekać przy kasach. Każdy z wolontariuszy będzie posiadał specjalny identyfikator.

Po zakończeniu zbiórki, żywność trafi do organizacji, które zajmują się dożywianiem dzieci. Będą to m. in. szkoły, świetlice, domy dziecka oraz różne stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży. Najpotrzebniejszymi produktami są: olej, płatki śniadaniowe, gotowe dania dla dzieci, przetwory owocowe i rybne.

- Drodzy mieszkańcy Piły i okolic jestem przekonany, że przez te dwa jesienne dni, każdy będzie mógł zrobić coś dobrego. A zatem do zobaczenia w placówkach handlowych w dniach zbiórek - kończy Ryszard Pyziak.

Zdjęcie: polskalokalna.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group