O krok od tragedii

27.09.2013   Autor: Redakcja
---

26 września o godzinie 20:40 pilska straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe wezwane zostały do mieszkania w budynku wielorodzinnym  w Pile w którym doszło do zatrucia tlenkiem węgla 22 letniej kobiety.

- Przybyli na miejsce strażacy wykryli sprzętem pomiarowym obecność tlenku węgla w łazience, w której zasłabła poszkodowana kobieta. Szybka reakcja domowników pozwoliła uniknąć tragedii. Poszkodowana kobieta trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Pile. Pomiary dokonane przez strażaków wskazują, że prawdopodobnym źródłem tlenku węgla był gazowy przepływowy ogrzewacz wody zlokalizowany w łazience - informuje mł. bryg. Zbigniew Szukajło, rzecznik prasowy KP PSP Piła.

Był to pierwszy w tym sezonie przypadek zatrucia tlenkiem węgla w powiecie pilskim. Dlatego apelujemy do mieszkańców o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa szczególnie w okresie grzewczym, podczas którego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na szczelność i drożność przewodów kominowych oraz sprawność urządzeń grzewczych.

Przeczytaj więcej o: pila, straz pozarna, pomoc, szpital, zatrucie, pogotowie, czad,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group