Pilanie w Warszawie - podsumowanie

21.09.2013   Autor: Redakcja
---

Wyprawa „Pilanie w Warszawie” dobiegła do końca. W ciągu dwóch dni, blisko 600 uczestników poznawało Warszawę wraz z jej zabytkami i atrakcjami, promowało Piłę w stolicy, a także spełniło najważniejszy cel wizyty – podczas godzinnego happeningu przed Pałacem Staszica zwracało uwagę na związki Staszica z Piłą.

Drugi dzień obfitował w atrakcje. Podczas, gdy w Pałacu Staszica odbywały się VIII Spotkania Staszicowskie, młodzi pilanie zwiedzali Warszawę. W programie znalazły się Łazienki, Stare Miasto i inne warte odwiedzenia miejsca w stolicy. W przerwie konferencji odbył się blisko godzinny happening podkreślający fakt, iż Stanisław Staszic urodził się w Pile. Była wielka flaga, balony wypuszczone w powietrze, a także sam Stanisław Staszic, który przypominał zgromadzonym o swoim testamencie. W happeningu uczestniczyli również warszawscy uczniowie uczący się w szkołach noszących imię Staszica. Na zakończenie delegacje spotkały się przy grobie Stanisława Staszica przy Kościele Kamedułów na Bielanach, a także uczestniczyły w mszy w intencji pilan.

Podczas wizyty pilanom towarzyszyli: Prezydent Piły Piotr Głowski, senator RP Mieczysław Augustyn, poseł Adam Szejnfeld, przewodniczący Rady Miasta Piły Rafał Zdzierela, starosta pilski Mirosław Mantaj, radny Rady Miasta Piły Jacek Bogusławski oraz Grzegorz Marciniak, członek Rady Fundacji 500-lecia Miasta Piły.

Wyjazd został zorganizowany dzięki inicjatywie Fundacji 500-lecia Miasta Piły, która wspólnie z Urzędem Miasta Piły i Starostwem Powiatowym w Pile, koordynowała właściwą realizację tego przedsięwzięcia. Przedsięwzięcie nie mogłoby zostać zorganizowane gdyby nie pomoc sponsorów, wśród których znaleźli się: PKO Bank Polski, Nord Partner, Exalo Drilling S.A. oraz MZK w Pile.

Relacja z wizyty u Prezydenta Bronisława Komorowskiego na antenie TV ASTA już w sobotę o godzinie 18:30. Sponsorem relacji TV ASTA z Warszawy jest Bank BPH.

Źródło: Bartek Mirowski, asystent Prezydenta Miasta Piły, Dorota Strugała, rzecznik prasowy, specjalista ds. polityki informacyjnej.

Fot. Zbigniew Komorowski

Przeczytaj więcej o: 500-lecie, wycieczka, staszic, warszawa. piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group