Siatkarscy mistrzowie

17.09.2013   Autor: Magdalena Lach
---

Są młodzi, utalentowani i mają przed sobą szansę na sportową karierę – mowa o uczniach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Pile. Młodzi siatkarze rozpoczęli właśnie sezon rozgrywkowy 2013/2014.

Inauguracja kolejnego sezonu siatkarskich rozgrywek odbyła się nieprzypadkowo w hali, która pamięta największe sukcesy tej dyscypliny sportu w Pile. W hali przy ul. Bydgoskiej w Pile siatkarki popularnej Nafty zdobywały mistrzostwo kraju, a juniorzy pilskiego Jokera srebrne krążki w imprezie tej samej rangi.

Swoją szansę na wpisanie się w historię pilskiej siatkówki mają rówież uczniowie UKS SMS w Pile, którzy niebawem rozegrają kolejne ligowe mecze. Od tego sezonu szkolenie chłopców z Piły i regionu pilskiego nie będzie odbywać się jednak w popularnej Nafcie. – W Liceum na Wincentego Pola w Pile utworzona została nowa jednostka, Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego, i to właśnie w tej szkole utalentowana młodzież będzie szlifowała swoje umiejętności – wyjaśnia dyrektor UKS SMS w Pile, Paweł Jarczak.

Celem szkolenia młodzieży w tego typu ośrodkach jest objęcie jak największej liczby uczniów z naszego regionu – Rzeczą, z której się bardzo cieszę w tym roku jest zgłoszenie do rozgrywek grupy młodzika czyli pierwszą i drugą klasę gimnazjum – dodaje Jarczak.

W poprzednim sezonie juniorzy młodsi prowadzeni przez Tomasza Aszemberga – jednego z trenerów UKS SMS w Pile – uzyskali awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorów. W tym roku celem siatkarzy jest poprawa wyniku z zeszłego roku – Udało nam się zebrać fajną grupę juniora. Jest to trzon zespołu z poprzedniego sezonu, który wzmocniliśmy nowymi zawodnikami – objaśnia Tomasz Aszemberg. – W tym roku naszym celem minimum jest półfinał mistrzostw Polski, a roku później mamy zamiar walczyć o medale tej imprezy – zapowiada szkoleniowiec pilskiego klubu.

Czekamy zatem na pierwsze wyniki z siatkarskich parkietów.

fot. Materiały prasowe SPH Credo

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group