Przełożenie ruchu na DK nr 11 w Ocieszynie

12.09.2013   Autor: Redakcja
---

Trwa przebudowa wiaduktu w Ocieszynie na DK nr 11 łączącej Poznań z Piłą. Prace są już na półmetku. Finisz robót ze względu na konieczne wyłączenia ruchu kolejowego przesunięty został na 15 listopada.

Dzisiaj, 12 września przełożony zostanie ruch na wiadukcie w Ocieszynie w ciągu DK nr 11. Kierowcy pojadą wyremontowaną zachodnią częścią konstrukcji, a prace rozpoczną się na wschodniej połowie, gdzie do tej pory odbywał się ruch wahadłowy.

- Pod płytą cały czas trwają jeszcze prace związane z umocnieniem i przebudową stożków nasypów. Ze względu na konieczność wyłączenia w czasie niektórych robót ruchu kolejowego, termin zakończenia modernizacji nieco się wydłuży. Wiadukt powinien być przejezdny w obu kierunkach 15 listopada - wyjaśnia Roman Michalczuk, dyrektor ds. technicznych w  firmie „Gotowski”.

Remont obejmuje naprawę: powierzchni betonowych, izolacji i nawierzchni, odwodnienia pomostu, przyczółków, płyt przejściowych, płyty pomostowej, umocnienia i odwodnienia skarp. Inwestycja kosztuje 2,2 mln zł.

Źródło: Marek Sitarek
fot. bizneswielkopolski.pl

Przeczytaj więcej o: utrudnienia, remont, ruch, wiadukt, ocieszyn, dk 11,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group