Z kulturą ukraińską po raz 18.

26.08.2013   Autor: Redakcja
---

Finałowym koncertem zakończyły się 18. Spotkania z Kulturą Ukraińską, które odbywały się w Człopie i Wałczu. Wczoraj na scenie Wałeckiego Centrum Kultury tradycja spotkała się z nowoczesnością. Oprócz ludowych pieśni ukraińskich w tradycyjnym wykonaniu zgromadzona publiczność mogła usłyszeć również zupełnie nowe, oryginalne kompozycje.

- Gramy ukraińską muzykę, ale stylizujemy ją na współczesną. Chcemy, aby muzyka z przeszłości przemawiała do przyszłości - mówi Anastazja Wojtjuk z zespołu Cherry Band z Lwowa.

Ponadto, na scenie wystąpił duet "Dialogi" z Iwano Frankowska (dawny Stanisławów) oraz zespół Namysto z Kałusza. Spotkania z Kulturą Ukraińską powiatu wałeckiego osiągnęły już pełnoletniość. Organizatorzy wciąż jednak nie mają dość i zapewniają, że wszyscy miłośnicy ukraińskiego folkloru doczekają się zarówno 19. jak i kolejnych edycji.

- Koncerty będą tak długo organizowane, jak długo będzie publiczność chętna by na nie przychodzić. Miejmy nadzieję, że z roku na rok będzie ona coraz liczniejsza - mówi Marek Syrnyk, wiceprezes zarządu głównego Związku Ukraińców w Polsce.

Przeczytaj więcej o: walcz, koncert, kultura ukraińska, człopa, folklor,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group