Lot dla Życia – kierunek Jasna Góra

05.07.2013   Autor: Redakcja
---

Dziewiętnaście osób, w tym sześć z Piły, weźmie udział w pielgrzymce do Częstochowy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest to pielgrzymka motoparalotniowa.

- Pielgrzymka jest zawsze religijnym przeżyciem drogi, która staje się symbolem wędrówki w stronę nieba! Nasza „wędrówka” będzie szczególna z kilku powodów. Po pierwsze forma, bo nie maszerujemy na nogach, ale pokonujemy kolejne etapy w powietrzu! Po drugie początek i cel, bo ruszamy z maryjnego (diecezjalnego) sanktuarium w Skrzatuszu, by dotrzeć do (narodowego) sanktuarium na Jasnej Górze. I w końcu idea, bo „Lot dla Życia” to z jednej strony dziękczynienie Bogu za piękny dar życia, ale również promowanie świętości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. „Lot dla Życia”, bo wiara dodaje skrzydeł – informuje Piotr Kucharski, organizator pielgrzymki. - Opowiadamy się jednoznacznie po stronie życia, na każdym jego etapie rozwoju, od poczęcia, aż do naturalnej śmierci i chcemy dać tego świadectwo – dodaje.

Początek lotu zaplanowano na 9 lipca, na godzinę 5 rano w Skrzatuszu. Po około trzech godzinach uczestnicy wylądują na Polach Lednickich. Kolejny przystanek będzie w Licheniu, dalej Ląd nad Wartą, Kalisz, Wieluń i cel wyprawy, czyli Częstochowa, do której lotnicy dotrą 13 lipca około godziny 8:00.

Przeczytaj więcej o: pila, pielgrzymka, lot dla życia,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group