Juwenalia w Pile. Zagra Big Cyc i Groomie

17.05.2024   Autor: Artur Maras
---206
Rządy w Pile przejęli studenci. A to oznacza, że rozpoczęły się juwenalia. Tegorocznymi gwiazdami święta żaków będą Big Cyc i Groomie, którzy w piątek zagrają w parku na Wyspie. 
 
Studenci przejęli klucze do miasta. W piątek od samego rana w hali ANS, studenckie zawody sportowe.  
 
- Tak zwana Spartakiada na terenie naszej uczelni, na którą zostaną zaproszone także pozostałe nasze uczelnie. W organizację i uczestnictwo włączymy także studentów międzynarodowych z Erasmusa - mówi Michał Łuba, członek Zarządu Samorządu Studenckiego ANS w Pile.   
 
Pierwotnie do Piły miała przyjechać Daria ze Śląska. Jednak gwiazda odwołała koncert, ze względu na promocję swojej najnowszej płyty. Zagrać miał także nasz lokalny zespół The Cuts, jednak ze względu na chorobę jednego z członków ekipy, także nie wystąpi na scenie. W tym roku na pilskiej Wyspie zagrają za to Big Cyc oraz Groomie. Koncerty rozpoczną się w piątek o 20.00. Juwenalia mają nie tylko integrować studentów, ale zachęcać także młodzież szkół średnich do studiowania w mieście Staszica.  

 
- Aby pozostać w Pile, bo studiowanie tutaj jest bardzo bliskie pilskiemu rynkowi pracy, stąd krótka droga od studiów do rozwoju ścieżki zawodowej - przekonuje Beata Dudzińska, prezydent Miasta Piły.  
 
Juwenalia organizują trzy uczelnie działające w Pile, czyli Akademia Nauk Stosowanych, Nadnotecki Instytut UAM i Wyższa Szkoła Gospodarki oraz miasto.   

fot. archiwum RCK Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group