Nowe oddziały w czarnkowskim szpitalu

03.04.2024   Autor: Mateusz Manthai
---114
W czarnkowskim szpitalu otwarto nowe oddziały: intensywnej terapii i anestezjologiczny. Będą tam leczeni najciężej chorzy pacjenci.  
 
- Otworzyliśmy oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Jest to oddział nowoczesny, spełniający wszelkie warunki, zarówno przestrzenne, jak i sanepidowskie, z odpowiednią izolatką i odpowiednim wyposażeniem. Jest to wykorzystanie powierzchni, która była przeznaczona swego czasu na trakt porodowy, a że nie mamy ginekologii, jest to wykorzystanie powierzchni, która nie była zagospodarowana. Były potrzeby, bo do 2020 roku mieliśmy dwa miejsca anestezjologiczne intensywnej terapii. Nie spełnialiśmy wymogów. Teraz dostosowaliśmy się do wymogów, które obowiązywały i obowiązują nadal - tłumaczy Bożena Sadowska, dyrektorka Szpitala Powiatowego w Czarnkowie. 
Do oddziału trafił najnowocześniejszy sprzęt medyczny – specjalistyczne łóżka, respiratory, pompy czy kardiomonitory. Część zakupów sfinansował Urząd Marszałkowski w Poznaniu, a część trafiła do placówki z Agencji Rezerw Materiałowych jeszcze w trakcie pandemii koronawirusa.

Szpital na remont oddziału dostał dofinansowanie ze starostwa powiatowego w Czarnkowie w wysokości ponad 4 milionów złotych. Prawie dwa miliony dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Teraz przed placówką kolejne zadanie – stworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Oddział powstanie w miejscu po byłej ginekologii.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group