Ruszyła zbiórka darów dla Kresowian

21.03.2024   Autor: Artur Maras
---351
Żywność o długim terminie ważności, słodycze oraz chemia gospodarcza – to wszystko zbierają Pilscy Patrioci dla Polonii na Litwie. Przynosić można też książki i filmy w języku polskim. 
 
- Zbieramy słodycze, środki czystości, żywność długoterminową, cukier, mąka, tak naprawdę wszystko. Potem pakujemy to w paczki, typowo ze słodyczami dla dzieci. Zawozimy je do szkół i do tych rodzin, z którymi od lat współpracujemy i wspieramy, a zbiorcze, jak mąki itp. do parafii Miłosierdzia Bożego w Solecznikach do pana Tadeusza. On potem rozdaje to najbardziej potrzebującym. Część paczek trafia także na Białoruś - zapewnia Karolina Nisiewicz-Piszel, współorganizatorka zbiórki. 
 
Do mieszkających tam nadal Polaków oraz ich potomków. Pilscy Patrioci po raz ósmy organizują zbiórkę darów dla naszych rodaków na Kresach. Paczki trafią przede wszystkim do uczniów trzech polskich szkół w Dziewieniaszkach, Mościszkach i Koleśnikach oraz do litewskiego hospicjum.
Dary można przynosić do siedziby Stowarzyszenia Pilskich Patriotów przy ul. 11 listopada w godzinach od 12 do 18. Zbiórka potrwa do 28 marca. Potem wolontariusze pojadą z darami na Litwę, tak aby trafiły do potrzebujących jeszcze przed świętami.  

fot. Karolina Nisiewicz-Piszel, współorganizatorka zbiórki. 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group