Czarnków drugi w rankingu. Piła, Chodzież i Złotów też wysoko

02.02.2024   Autor: Mateusz Manthai
696---352
Czarnków drugą najlepszą gminą miejską w Wielkopolsce. Samorząd został laureatem pierwszej edycji Rankingu Gmin Województwa Wielkopolskiego. W pierwszej dziesiątce zestawienia są również Piła, Chodzież i Złotów.  
 
- Oczywiście rozpiera mnie duma, ale przede wszystkim byłem pozytywnie zaskoczony, bo cała praca, którą tutaj wspólnie wykonujemy, jeżeli chodzi o samorząd miasta świadczy o tym, że były i są wyznaczone właściwe kierunki rozwoju miasta. Działania, które zostały podjęte, też ten konkurs pokazał, że są właściwe - przekonuje Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa. 

Wysokie miejsce Czarnkowa w rankingu to wynik oceny 16 wskaźników obrazujących jakość życia w danej gminie. Pod uwagę były brane m.in. dochody własne samorządu na jednego mieszkańca, wykorzystywanie pieniędzy unijnych, czy liczba zarejestrowanych firm. W czołówce rankingu znalazły się samorządy, które sprawnie realizują swoje zadania oraz wykorzystują dane im potencjały rozwojowe.
Za zebranie danych i zestawienie wyników odpowiadał Urząd Statystyczny w Poznaniu. Badaniu podlegały wszystkie gminy leżące na terenie województwa wielkopolskiego, z wyjątkiem miast na prawach powiatu. Pierwsze miejsce wśród gmin miejskich zajęło Puszczykowo. Na piątym miejscu ulokowała się Piła, na szóstym Chodzież, a dziewiąty był Złotów.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group