Soczewki progresywne - rodzaj, zastosowanie, jak dobrać?

19.01.2024   Autor: Artykuł sponsorowany
---1787

Nawet niewielka wada wzroku może znacząco wpłynąć na jakoś naszego życia, uważność podczas prowadzenia pojazdów, zadaniowość w środowisku pracy czy w ramach domowych obowiązków. Oczywiście idealnie dopasowane okulary spełnią swoją misję, jednak wiele osób odwiedzających salony optyczne skłania się ku alternatywie w postaci szkieł kontaktowych. Jeżeli tylko zadbamy o właściwą pielęgnację oka, higienę soczewek oraz ich regularną wymianę, nie odczujemy dyskomfortu spowodowanego wprowadzaniem w obręb oka ciała obcego. Soczewki kontaktowe występują oczywiście w wielu odmianach - wyróżnimy bowiem soczewki kontaktowe progresywne, sferyczne oraz toryczne.

Największą zaletą progresywnych soczewek kontaktowych pozostaje fakt, że umożliwiają jednoczesną korekcję widzenia zarówno z daleka, jak i z bliska. Progresywne soczewki najlepszych marek, zapewniające odpowiedni komfort i nawilżenie oka, a także ostrość widzenia znajdą Państwo w internetowym salonie optycznym www.kontaktowe.pl.

  • Soczewki kontaktowe - rodzaje i zastosowanie
  • Jak wybrać dobre soczewki kontaktowe progresywne?
  • Ogromny wybór progresywnych soczewek kontaktowych w sklepie kontaktowe.pl

Soczewki kontaktowe - rodzaje i zastosowanie

Szkła kontaktowe mają docelowo zastąpić szkła w okularach pacjenta, a zatem optyk dobiera je w analogiczny sposób do szkieł w standardowych oprawkach. Ze względu na zastosowanie wyróżniamy trzy typy soczewek: soczewki sferyczne - stosowane przy krótkowzroczności oraz ametropii; toryczne - korygujące te same wady, co w przypadku sferycznych, a dodatkowo zalecane dla osób cierpiących na astygmatyzm. Jak działają soczewki progresywne? Ostatni rodzaj - soczewka progresywna - jest bardziej uniwersalny, gdyż możemy stosować je zarówno przy krótkowzroczności, jak i dalekowzroczności.

Jak wybrać dobre soczewki kontaktowe progresywne?

Czym sugerować się przy doborze soczewek kontaktowych progresywnych? Opcją najbardziej higieniczną pozostaną soczewki jednodniowe, które skuteczniej uchronią nas przy podrażnieniem oka czy bolesnym wysuszeniem śluzówki. Warto też zwrócić uwagę na to, ile kosztują soczewki progresywne. Nie warto na nich oszczędzać, ale nie ma też sensu przepłacać, szczególnie przy jednodniówkach. Możemy śmiało postawić na soczewki ze średniej półki.

Ogromny wybór progresywnych soczewek kontaktowych w sklepie kontaktowe.pl

Sklep kontaktowe.pl - Soczewki progresywne to godny polecenia, działający w branży z powodzeniem od kilku lat sklep optyczny w sieci, dzięki któremu w kilku prostych krokach zamówimy i szybko otrzymamy paczkę z soczewkami niezbędnymi naszym oczom do prawidłowego funkcjonowania. Nasza oferta szkieł korekcyjnych z pewnością pozwoli Ci wybrać szkła idealnie dostosowane do wygodnego użytkowania w każdych warunkach.

Sklep z soczewkami kontaktowe.pl

Adres firmy:
Salony Optyczne Online sp. z o.o.
Jaworowa 9, 55-003 Nadolice Wielkie

Telefony:
+48 801 103 206
+48 76 870 32 20
+48 502 304 150


Strona WWW: https://www.kontaktowe.pl/

Przeczytaj więcej o: soczewki progresywne,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group