Nowoczesna kardiologia w pilskim szpitalu. Pierwsi pacjenci już w styczniu

19.12.2023   Autor: Artur Maras
1500---372
Nawet 2 tysiące pacjentów kardiologicznych trafia w ciągu roku do pilskiego szpitala specjalistycznego. Od teraz będą oni mogli leczyć się na nowoczesnym oddziale. Zakończył się pierwszy etap jego remontu.

Remont pilskiej kardiologii trwał pół roku. W tym czasie pacjenci przeniesieni zostali na 6. piętro. Od stycznia wrócą na zupełnie nowy oddział, gdzie będą...

– Pod opieką najwyższej klasy fachowców, mam na myśli personel lekarski i nie tylko, ale również w godnych, dedykowanych XXI wiekowi warunkach. Nowe wyremontowane sale dla pacjentów, jedno- i dwuosobowe, wyposażone w pełen węzeł sanitarny. Każda z osobna – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.Do remontu oddziału zobowiązała się firma American Heart of Poland, która przez dekadę będzie prowadzić oddział kardiologiczny w pilskim szpitalu. W ramach umowy w ciągu dwóch lat nowy zarządzający zainwestuje w oddział 10 mln złotych. W tym w nowoczesny sprzęt, taki jak dwa nowe angiografy służące do oceny stanu naczyń krwionośnych. To znacznie poszerzy zakres świadczonych przez szpital usług.

– Wykonujemy tutaj angioplastyki wieńcowe, wykonujemy również wszczepienia stymulatorów, czyli pełen zakres elektroterapii, również zabiegi z zakresu elektrofizjologii, czyli wykonujemy tu ablacje. Ten oddział, więc jest już gotowy do wykonywania pełnego spektrum zabiegów z kardiologii inwazyjnej – tłumaczy Jacek Rydzek, dyrektor operacyjny American Heart of Poland.
W pierwszym kwartale przyszłego roku zakończy się także drugi etap remontu, czyli sala z 10 łóżkami intensywnego nadzoru. Tutaj leżeć będą najcięższe przypadki. Nowym ordynatorem pilskiej kardiologii został prof. Jacek Kubica, związany ze Szpitalem Uniwersyteckim w Bydgoszczy, nieobecny na wczorajszej konferencji z przyczyn zdrowotnych. Dla pacjentów nic się nie zmienia. Leczenie nadal będzie bezpłatne.

– Jeżeli chodzi o zarządzanie tym oddziałem, kontraktuje z Narodowym Funduszem Zdrowia, rozlicza ten kontrakt. Także w tej materii nic się nie zmieniło, a wartością dodaną jest to, co zostało przy okazji uruchomione i też było zapisane w umowie, czyli opieka ambulatoryjna, która funkcjonuje czy KOS-Zawał – mówi Wojciech Szafrański, dyrektor szpitala specjalistycznego w Pile.

Czyli program opieki nad pacjentami po zawale mięśnia sercowego, finansowany przez NFZ. W jego ramach pacjent zawałowy po wypisaniu ze szpitala może liczyć na roczną bezpłatną opiekę kardiologa, psychologa czy dietetyka. Korzysta z niego już ponad 180 pilskich pacjentów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group