Autobusy made in China na ulicach Wałcza

06.12.2023   Autor: Kamil Kończewski
592---211
Chińskiej produkcji elektryczne autobusy yutong E9 pojawią się w nowym roku na ulicach Wałcza. Miasto kupi osiem takich pojazdów.

– Autokary mają spełniać nasze oczekiwania... mieszkańców przede wszystkim. Jeśli chodzi o zasięg kilometrowy, bo to była główna nasza zasada, jeśli chodzi o dobór, pojemność baterii i zasięg objazdu, to autobusy będą wstanie jeździć przez cały dzień bez wtórnego ładowania. I tak naprawdę będą ładowane wieczorem w zajezdni – mówi Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza.

W Europie autobusy yutong jeżdżą między innymi w Wielkiej Brytanii, Finlandii, Norwegii czy Danii. Prócz autobusów, producent dostarczy i zainstaluje cztery stacje do ładowania. Tak naładowane chińskie, a w zasadzie już wałeckie yutongi ruszą w trasę po pasażerów, pokonując 350 kilometrów.
Dziewięciometrowy autobus dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma klimatyzację i system monitoringu. Nowe autobusy na wałeckich ulicach pojawią się w dwóch etapach. Pierwsze cztery pojazdy trafią tu do końca pierwszego kwartału 2024 roku, a pozostałe 4 do końca drugiego kwartału. Kosztować będą prawie 20 milionów złotych, z czego ponad 15 milionów pochodzi z dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group