Pijany instruktor uczył jeździć 19-latka

05.12.2023   Autor: Redakcja
244---91
Instruktor nauki jazdy, mając w organizmie ponad pół promila alkoholu, uczył jeździć kursanta. Lekcję jazdy przerwali policjanci z pilskiej drogówki. Zatrzymali 76-latkowi uprawnienia, a wkrótce stanie on przed sądem.

– W godzinach porannych (policjanci) zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki KIA oznaczony literą „L”. Za kierownicą znajdował się 19-letni mężczyzna, który uczył się jeździć. W aucie, obok młodego człowieka siedział 76-letni instruktor. Nie byłoby w tym nic niespotykanego gdyby nie fakt, że policjanci wyczuli od nauczyciela woń alkoholu – informuje st. sierż. Magdalena Mróz z Komendy Powiatowej Policji w Pile.
Przeprowadzone badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Mieszkaniec Piły miał w swoim organizmie ponad pół promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jego uprawnienia do kierowania pojazdami, ponieważ w świetle obowiązujących przepisów instruktor podczas takiego szkolenia jest traktowany jak kierujący. Za swoje nieprzemyślane zachowanie 76-latek odpowie przed sądem, grozi mu kara do 3 lat pozbawiania wolności.

Zdjęcie: KPP Pila

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group