Wiemy czym będą zajmować się nasi posłowie w Sejmie

21.11.2023   Autor: Redakcja
890---455
Sejm zdecydował dzisiaj o wyborze członków komisji sejmowych. Do których komisji trafili posłowie wybrani w pilskim okręgu wyborczym i czym tam się będą zajmować? Sprawdziliśmy. 

W wyborach do Sejmu z pilskiego okręgu wyborczego wybraliśmy dziewięciu posłów. Ośmioro z nich będzie członkami jednej lub kilku komisji sejmowych. Jedynie Grzegorz Piechowiak (PiS) nie znalazł się w żadnej z komisji. Wszystko dlatego, że jest obecnie wiceministrem, a przepisy prawa nie pozwalają członkowi rządu w zasiadaniu w sejmowej komisji. 

Inny poseł PiS Krzysztof Czarnecki będzie zajmował się finansami i budżetem trafiając do Komisji Finansów Publicznych. Również w tej samej komisji będzie pracować inny poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek

Jedyna posłanka w tym gronie Maria Małgorzata Janyska (KO) pracować będzie w trzech komisjach: Spraw Wewnętrznych i Administracji, Gospodarki i Rozwoju oraz Łączności z Polakami za Granicą. W tej ostatniej zasiądzie również Adam Luboński (Polska 2050 Trzecia Droga). Poseł podjął się także działania w Komisji Kultury Fizycznej i Sportu i Turystyki. I tu znajdzie kolejnego posła z naszego regionu Jakuba Rutnickiego (KO). 
Z kolei były prezydent Piły Piotr Głowski (KO) zajmie się sprawami rolnictwa w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz żeglugą w Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Krzysztof Paszyk (PSL Trzecia Droga) znalazł się w Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a Henryk Szopiński (KO) w Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group