Dwóch urzędników z nadzoru budowlanego zatrzymanych za łapówki

20.11.2023   Autor: Mateusz Manthai
---322
Afera korupcyjna w Chodzieży. Policja zatrzymała dwóch urzędników, którzy mieli przyjąć łapówkę w zamian za wydanie pozytywnej opinii budowlanej.     
 
- Od pewnego czasu policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z wydziału związanego ze ściganiem korupcji mieli informacje, że w działaniach niektórych urzędników zajmujących się sprawami budowlanymi z Chodzieży może dochodzić do nieprawidłowości. Te informacje zostały przekazane miejscowej prokuraturze i rozpoczęto sprawdzanie tych informacji, które w finale doprowadziły do tego, że w zeszłym tygodniu doszło do zatrzymania Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a także pracownika tej instytucji podczas przyjmowania korzyści majątkowej - informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. 
Prokuratura postawiła już zarzuty zatrzymanym mężczyznom. Urzędnicy mieli wziąć pieniądze w zamian za wydanie korzystnej decyzji dotyczącej budowy budynku. Zatrzymanym grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności. Do tej sprawy będziemy wracać.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group